ODMIANA KAMPERA

Na regionalnym wozie - nieużywanym pojeździe zaprzęgowym - napis głosi: „WOLNE POKOJE”. Usytuowanie tego szyldu (czy też reklamy) jest takie, iż nie bardzo wiadomo do czego ten napis się odnosi. Sam wóz z napisem mieści się w rejonie domu, budynku, który dysponuje wolnymi pokojami, co wynika jeszcze z innego tekstu, napisanego w zupełnie odmiennej konwencji.

Jednak tuż za wozem stoi dość duża reklama z ledwo widoczną strzałką, informującą o apartamentach i pokojach z łazienkami w „Willi na Potoku”, znowu napisana w innej stylistyce . Natomiast bezpośrednio za tą reklamą znajduje się boczna uliczka o nazwie „Krzeptówki - Potok”, na którą wskazuje miejski drogowskaz.

Z kolei główna ulica „Krzeptówki” na tym skrzyżowaniu nie jest oznaczona, i nie bardzo w końcu wiadomo gdzie willa ta (pod adresem Krzeptówki 202) się mieści. Można by więc wywnioskować z nazwy, iż „Willa na Potoku” będzie przy ulicy „Krzeptówki - Potok”...

Zatem czy znajduje się ona w bocznej uliczce, a może jest to jednak budynek przy głównej ulicy, obok wozu? Niestety na nim nie znajdziemy samej nazwy budynku (czy willi). Dopiero baczne oko może wypatrzyć, iż zarówno na tym domu, jak i na tablicy widnieje ten sam numer „202”. Czy takie formułowanie i lokalizacja informacji będzie już wystarczające?

Samo „silenie się” na oryginalność, w konsekwencji bezkrytyczne, nie bardzo za informację może uchodzić. Zwrócenie uwagi przy pomocy wozu jest bez wątpienia oryginalne, jednak gdyby dodano dobrze usytuowaną strzałkę, ujednolicono stylistykę informacji, to już sprawa byłaby jasna. A tak, to właściwie należy się uśmiechnąć, no i oczywiście można „wynająć” lokum w regionalnym wozie, w takiej „odmianie kampera”.

  powrót do galerii